Mikrosim Elektronik, medikal ve endüstriyel kontrol sistemleri alanında AR-GE ve üretim yapan bir teknoloji firmasidir.

Firmamiz, çalışmalarında; Gelişen teknoloji ile uyumlu, düşük maliyet - yüksek performans kriteri ile farklı projelere, en doğru çözümleri sunmak temel prensibiyle hareket etmektedir.

Kullanıcılar tarafından kolay ve anlaşılır biçimde kontrol edilebilen,

Uluslararası standartlara uygun kalitede elektronik ve mekanik malzemelerden üretilmiş,

En düşük maliyet ile en kaliteli ürünü imal etmek için geniş ürün ve maliyet araştırması yaparak tasarım ve imalat çalışmaları yapmaktadır.


Misyon

Misyonumuz müşterilerimizin, güvenliği ve saygınlığını başta olmak üzere, çeşitli ve değişen ihtiyaçları doğrultusunda elektronik sektöründe yüksek teknolojili, öncü ve yaratıcı çözümler geliştirerek müşterilerinin ve çalışanlarının gurur duyduğu örnek bir hizmet sunmaktır.


Vizyon

Ürün ve hizmetleri ile farklılık yaratan, gelişime ve yeniliklere açık bir ekip kadrosuyla elektronik ve bilişim teknolojilerinin sunduğu üstün imkânlarla sürdürülebilir gelişmeyi ürünlerimiz ve hizmetimize yansıtarak kalitemiz ile lider bir marka olmaktır.


Kalite Politikamız

Endüstriyel, savunma sanayi ve medikal sektörlerindeki elektrik, elektronik, makine ürünlerinin tasarımı, imalatı, montajı, sistem kurulması, devreye alınması, bakım onarım faaliyetlerinde müşterilerimizin ihtiyaclarına cevap verebilecek etkin ve nitelikli (kaliteli) ürünleri imal ederek, güvenilir, teknolojik, ekonomik, kullanıcı dostu ürünlerle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, tercih edilen aranan kuruluş olmaktır.

Şirket hedeflerine ulaşabilmek amacıyla tüm çalışanların katılımıyla kurulan kalite yönetim sistemlerimizin şartlarını yerine getirebilmek, sistemin benimsenmesi ve devamlılığını sağlayarak etkinliğini sürekli iyileştirmektir.

Kuruluşumuz amaçlarına ulaşabilmek için aşağıdaki konularda beyan vermektedir;

  • Tüm çalışanların katılımıyla kurulan kalite yönetim ve işçi sağlığı – güvenliği sistemimizin şartlarını yerine getirebilmek, sistemin benimsenmesi ve devamlılığını sağlayarak etkinliğini sürekli iyileştirmek.
  • Kalite Yönetim Sisteminin (KYS) etkinliği için hesap verilebilirliği,
  • Kalite politikası ve kalite amaçlarının oluşturulduğu ve bunların kuruluşun stratejik yönü ve bağlamı ile uyumluluğunun güvence altına alınması,
  • KYS şartlarının, kuruluşun iş prosesleri ile entegre olduğunun güvence altına alınması,
  • Proses yaklaşımı ve risk temelli düşünmenin kullanımının teşvik edilmesi,
  • KYS için gerekli kaynakların varlığının güvence altına alınması,
  • Etkin KYS şartlarına uygunluğun öneminin paylaşılması,
  • KYS amaçlanan çıktılarına ulaşmasının güvence altına alınması,
  • KYS etkinliğine katkı sağlayacak kişilerin, işe alınması, yönlendirilmesi ve desteklenmesi,
  • Diğer ilgili yönetim görevlilerinin (kendi sorumluluk alanlarına uygulanması bakımından) liderliğini göstermek için desteklenmesi.